Google Pixel 10 Pro XL Pixel 10 Pro XL Review
نظرة عامة
الأداء
المزايا والعيوب
Pros
Cons
المواصفات التقنية
المواصفات الكاملة
Display
| Screen Size | 6.8 |
| Refresh Rate | 120 Hz |
Performance
| Processor | 3.78 GHz |
| Processor Model | 3.78 GHz |
| CPU Speed | 3.78 |
| RAM | 16 MB |
| Storage | 512 GB |
Battery & Charging
| Wireless Charging | No |
| Fast Charging | Fast Charging |
Design & Build
| OS | Android |
القيمة مقابل السعر
Price History
مقارنة بالمنافسين
| Spec | Google Pixel 10 Pro XL Pixel 10 Pro XL | Samsung Samsung Galaxy S26 SM-S948UZKEXAA | Motorola Motorola G Stylus PB6V0014US | Google Google Pixel 10 GA10091-US | OnePlus OnePlus 15 5011116281 | Apple CPO Apple iPhone 16 A3083 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Screen Size | 6.8 | 6.9 | 6.7 | 6.4 | 6.8 | 6.3 |
| Display Type | - | OLED | OLED | OLED | OLED | OLED |
| Refresh Rate | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 |
| Processor | 3.78 GHz | Snapdragon® 8 Elite Gen 5 for Galaxy | Snapdragon 6 Gen 3 | Tensor | 8 Elite Gen 5 | Apple A18 Pro |
| RAM (GB) | 16 | 12 | 8 | 16 | 16 | 8 |
| Storage (GB) | 512 | 512 | 256 | 256 | 512 | 128 |
| Rear Camera Mp | - | 200 | 50 | 48 | 50 | 48 |
| Front Camera Mp | - | 12 | 32 | 10 | 32 | 12 |
| Battery Capacity Mah | - | 5000 | 5000 | 5015 | 7300 | 3582 |
| Charging Wattage | - | 60 | 68 | - | - | - |
| Wireless Charging | false | true | true | - | - | true |
| Five (g) | - | true | true | true | true | true |
| Water Resistance | - | IP68 | IP68 | IP68 | IP69 | IP68 |
| Operating System | Android | Android 16 | Android 15 | Android 16 | Android 16 | iPadOS 18 |
| Compare | Compare | Compare | Compare | Compare |