Apple MacBook Pro 14-inch MacBook Pro - Apple M5 Pro chip with Review
Resumen
Rendimiento
Ventajas y desventajas
Pros
Cons
Especificaciones
Especificaciones completas
Processor
| CPU | Apple M5 |
| Cores | 18 |
Graphics
| GPU | M4 Pro GPU |
| Type | integrated |
| VRAM Type | Unified |
Memory & Storage
| RAM | 24 GB |
| RAM Generation | Not provid |
| Storage | 2.0 TB |
| Storage Type | SSD |
Display
| Size | 14.2" |
| Resolution | 3024 |
Connectivity
| Thunderbolt | 3 |
| HDMI | 1x HDMI |
Physical
| Weight | 1.6 kg / 3.5 lbs |
| OS | macOS |