LG UltraFine evo 32U990A-S 31.5" evo Silver
التقييمات
المواصفات
| MSI MPG 32" | LG UltraFine evo 32U990A-S 31.5" evo | |
|---|---|---|
| Display | ||
| Size | 32" | 31.5" |
| Resolution | 3840 x 2160 | 6144 x 3456 |
| Panel Type | OLED★ | IPS |
| Aspect Ratio | 16:9 | 16:9 |
| Curved | ✗ | ✗ |
| Curvature | 1,700 | — |
| Performance | ||
| Refresh Rate | 240 Hz★ | 60 Hz |
| Response Time | 0 ms★ | 5 ms |
| Adaptive Sync | G-Sync Compatible★ | — |
| Color & HDR | ||
| Brightness | 1000 nits★ | 450 nits |
| Color Gamut | 1.07 Billion Colors (10-Bit) | 1.07 Billion Colors (10-Bit) |
| HDR | HDR400 | VESA Certified DisplayHDR 600 |
| HDR Support | HDR400 | true |
| Connectivity | ||
| HDMI Ports | 2★ | 1 |
| DisplayPort | 1★ | — |
| USB-C | 1 | 2★ |
| Speakers | ✗ | ✓★ |
| Headphone Jack | ✓★ | — |
| Ergonomics | ||
| Height Adjustable | ✓ | ✓ |
| Tilt | ✓ | ✓ |
| Swivel | ✓★ | ✗ |
| Pivot | ✓★ | ✗ |
| VESA Mount | 100x100 | 100x100 |
| Features | ||
| Webcam | ✗ | — |
| Touchscreen | ✗ | ✗ |
| Weight | 9.60 kg | 9.50 kg★ |
الإيجابيات والسلبيات
MSI MPG 32" Black
- Strong performance (100th percentile)100th %ile
- Strong color (99th percentile)99th %ile
- Strong display (99th percentile)99th %ile
- Strong connectivity (97th percentile)97th %ile
- Strong display (100th percentile)100th %ile
- Strong color (96th percentile)96th %ile
- Strong connectivity (96th percentile)96th %ile
- Strong compact (83th percentile)83th %ile
- Below average user sentiment (2th percentile)2th %ile
- Below average performance (23th percentile)
الأسعار
MSI MPG 32" Black