Dell Dell - 27" 2K Touchscreen All-in-One - Intel Core 7 150U 2024 - 32GB Memory - NVIDIA GeForce MX570A - 2TB Storage - White Review
Overview
Performance
Pros & Cons
Pros
Cons
Specifications
Full Specifications
Processor
| Cores | 10 |
| Frequency | 1.8 GHz |
| L3 Cache | 12 MB |
Graphics
| GPU | NVIDIA GeForce MX570A |
| Type | discrete |
| VRAM | 2 GB |
| VRAM Type | GDDR6 |
Memory & Storage
| RAM | 32 GB |
| RAM Generation | DDR5 |
| Storage | 2.0 TB |
| Storage Type | SSD |
Build
| Weight | 6.5 kg / 14.3 lbs |
Connectivity
| USB Ports | 5 |
| HDMI | 1 x HDMI 1.4 |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E |
System
| OS | Windows 11 Home |
vs Competition
| Spec | Dell Dell - 27" 2K Touchscreen All-in-One - Intel Core 7 150U 2024 - 32GB Memory - NVIDIA GeForce MX570A - 2TB Storage - White | HP OMEN HP OMEN 45L Gaming Desktop, Intel Core Ultra 7 | MSI MSI EdgeXpert-11SUS AI Supercomputer | Dell Dell Tower Plus Desktop Computer | Lenovo T Series Towers Legion Tower 5a Gen 10 (30L AMD) 90YJ001LUS | Apple Mac Studio Apple - Mac Studio - M3 Ultra - 1TB SSD - Silver |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CPU | Core 7 | Intel Core Ultra 7 265K | NVIDIA GB | Intel Core Ultra 7 265 | AMD Ryzen 7 7700X | Apple M3 Ultra |
| RAM (GB) | 32 | 32 | 128 | 32 | 32 | 96 |
| Storage (GB) | 2000 | 2048 | 4096 | 1024 | 2048 | 1000 |
| GPU | NVIDIA GeForce MX570A | NVIDIA GeForce RTX 5080 | NVIDIA | NVIDIA GeForce RTX 5070 | NVIDIA GeForce RTX 5070 | Apple M3 Ultra 60-core |
| Form Factor | - | Desktop | Mini | Tower | Tower | - |
| Psu W | - | 850 | 240 | 750 | 850 | - |
| OS | Windows 11 Home | Windows 11 Pro | NVIDIA DGX OS | Windows 11 Home | Windows 11 Home | macOS |
| Compare | Compare | Compare | Compare | Compare |