Motorola moto g power 2024 PB000007US Review
अवलोकन
प्रदर्शन
फायदे और नुकसान
Pros
Cons
तकनीकी विशेषताएं
पूर्ण विनिर्देश
Display
| Screen Size | 6.7 |
| Display Type | LCD |
| Resolution | 2400 x 1080 |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| HDR | Yes |
Performance
| Processor | Dimensity 7020 processor with 2.2GHz octa-core CPU and IMG BXM-8-256 GPU |
| Processor Model | Dimensity 7020 |
| RAM | 8 MB |
| Storage | 128 GB |
Camera
| Main Camera | 50 |
| Camera Count | 1 |
| Front Camera | 16 |
| Video | 1080p |
Battery & Charging
| Battery | 5000 Wh |
| Wired Charging | 30 |
| Wireless Charging | Yes |
| Fast Charging | Motorola TurboPower |
| Connector | USB-C |
Connectivity
| 5G | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | Yes |
| USB | USB-C |
| SIM | Nano SIM, Micro SIM |
Design & Build
| Weight | 0.2 kg / 0.4 lbs |
| Fingerprint | Yes |
| Face Recognition | Yes |
| OS | Android 14 |
| Headphone Jack | Yes |
कीमत के अनुसार मूल्य
Price History
प्रतिस्पर्धियों से तुलना
| Spec | Motorola moto g power 2024 PB000007US | Samsung Samsung Galaxy S26 SM-S948UZKEXAA | Motorola Moto G PB6V0014US | Google Google Pixel 10 GA10091-US | OnePlus OnePlus 15 5011116281 | Apple Unlocked iPhone 15/15 Plus MTLY3LL/A |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Screen Size | 6.7 | 6.9 | 6.7 | 6.4 | 6.8 | 6.1 |
| Display Type | LCD | OLED | AMOLED | OLED | OLED | OLED |
| Refresh Rate | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 60 |
| Processor | Dimensity 7020 | Snapdragon® 8 Elite Gen 5 for Galaxy | Snapdragon® 6 Gen 3 Mobile Platform | Tensor | 8 Elite Gen 5 | A16 |
| RAM (GB) | 8 | 12 | 8 | 16 | 16 | - |
| Storage (GB) | 128 | 512 | 1024 | 256 | 512 | 128 |
| Rear Camera Mp | 50 | 200 | 50 | 48 | 50 | 48 |
| Front Camera Mp | 16 | 12 | 32 | 10 | 32 | - |
| Battery Capacity Mah | 5000 | 5000 | 5000 | 5015 | 7300 | - |
| Charging Wattage | 30 | 60 | 68 | - | - | - |
| Wireless Charging | true | true | true | - | - | - |
| Five (g) | true | true | true | true | true | true |
| Water Resistance | - | IP68 | IP68 | IP68 | IP69 | - |
| Operating System | Android 14 | Android 16 | Android 15 | Android 16 | Android 16 | iPadOS 17 |
| Compare | Compare | Compare | Compare | Compare |