Lenovo 16" NB TP T16 Black Review
Overview
Performance
Pros & Cons
Pros
Cons
Specifications
Full Specifications
Processor
| CPU | AMD Ryzen 7 7730U |
| Cores | 8 |
| Frequency | 2.0 GHz |
| L3 Cache | 16 MB |
Graphics
| GPU | AMD Radeon 860M |
| Type | integrated |
Memory & Storage
| RAM | 32 GB |
| RAM Generation | DDR5 |
| Storage | 512 GB |
| Storage Type | SSD |
Display
| Size | 16" |
| Resolution | 1920 (Full HD) |
Connectivity
| USB Ports | 4 |
| HDMI | 1 x HDMI 2.1 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
Physical
| Weight | 1.9 kg / 4.2 lbs |
| OS | Windows 11 Pro |