Microsoft Surface Laptop Microsoft Surface Laptop 3 Intel Core i5-1035G7 Review
نظرة عامة
الأداء
المزايا والعيوب
Pros
Cons
المواصفات التقنية
المواصفات الكاملة
Processor
| CPU | Intel Core i5 1035G |
| Cores | 4 |
| Frequency | 1.2 GHz |
| L3 Cache | 6 MB |
Graphics
| GPU | Plus |
| Type | integrated |
Memory & Storage
| RAM | 8 GB |
| RAM Generation | DDR4 |
| Storage | 256 GB |
Display
| Size | 13.5" |
| Resolution | 2256 |
Connectivity
| Wi-Fi | WiFi 6 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
Physical
| Weight | 1.3 kg / 2.9 lbs |
| OS | Windows 11 Pro |